Формування мовленнєвої компетенції учнів у читанні

Програма творчої майстерні для вчителів французької мови

Савицька Г. І.,

методист Черкаського обласного інституту

післядипломної освіти педагогічних працівників

Актуальність

За умов відсутності іншомовного оточення читання є одним із найважливіших напрямків оволодіння іноземною мовою. Воно дає змогу отримувати необхідну інформацію, сприяє розумінню учнями шкіл важливості вивчення відповідної мови, загострює інтерес роботи над нею. Читання найдоступніше і водночас сприяє засвоєнню всіх інших аспектів іноземної мови (фонетичного, лексичного, граматичного) і видів мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, письма).

Читання залишається оптимальним засобом розвитку та контролю суміжних мовленнєвих умінь та мовних навичок, що дозволяє оптимізувати процес засвоєння учнями нового та використання вже вивченого фактичного мовленнєвого та мовного матеріалу. Комунікативно-орієнтовані завдання на розвиток і контроль лексики та граматики, вмінь аудіювання, письма і говоріння передбачають вміння читати та будуються на основі письмових текстів та інструкцій до них.

Мета творчої майстерні: набути знань та оволодіти методичними вміннями, необхідними для формування в учнів компетенції у читанні французькою мовою.

Систематизувати знання щодо мети і змісту формування франкомовної компетенції у читанні учнів початкової, основної і старшої школи.

Сформувати вміння (навички): аналізувати прийоми і способи навчання читання на різних ступенях і вправи, що наводяться у різних підручниках французької мови для формування навичок і вмінь читання.

Розвинути установки до створення  системи вправ для формування компетенції учнів у читанні.

Знання: розрізняти чітко мету і зміст формування франкомовної компетенції у читанні учнів початкової, основної і старшої школи.

Уміння: уміти аналізувати прийоми і способи навчання читання на різних ступенях і вправи, що наводяться у різних підручниках французької мови для формування навичок і вмінь читання.

Установки до створення  системи вправ для формування компетенції учнів у читанні.

Набуття досвіду: планувати і проводити фрагменти уроків з навчання читання.

Навчальна стратегія творчої майстерні

Реалізація завдань для досягнення результатів творчої майстерні здійснюється шляхом.

ТЕМА 1. Поняття компетенції у читанні іншомовних текстів. Суть читання. Методи навчання техніки читання.
ТЕМА 2. Навчання читанню як виду мовленнєвої діяльності. Основні види читання.
ТЕМА 3. Етапи формування компетенції учнів у читанні. Система вправ для навчання читанню іншомовних текстів.