Робота з обдарованими дітьми

Створення професійних умов пІД ЧАС роботИ з обдарованими дітьми

Навчально-методичний посібник для підвищення фахової майстерності вчителів французької мови

АВТОР:

Мокрушина Т. Г.,

учитель французької мови Першої міської гімназії

Черкаської міської ради, учитель-методист,

заслужений учитель України

Обдаровані діти характеризуються порівняно високим розвитком мислення, тривким запам’ятовуванням навчального матеріалу, розвинутими навичками самоконтролю

в навчальній діяльності, високою працездатністю тощо, їм властива висока розумова активність, підвищена схильність до розумової діяльності, неординарність, свобода самовияву, багатство уяви, сформованість різних видів пам’яті, швидкість реакції.

Мета творчої майстерні: набуття знань та оволодіння методичними вміннями, необхідними для формування в учнів компетенції в аудіюванні, читанні, говорінні

і письмі французькою мовою.

Підготовлено для учителів французької мови

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Актуальність

Основою комунікативної компетенції є комунікативні вміння, сформовані на основі мовленнєвих знань і навичок, а також соціокультурні та соціолінгвістичні знання, вміння.

У контексті формування потрібного рівня комунікативної компетенції всі види мовленнєвої діяльності необхідні для ефективного оволодіння мистецтвом комунікації, подальшої освіти та розвитку особистості. У методиці питання навчання читання завжди займали особливе місце. У всі періоди соціально-політичного розвитку суспільства на перший план виходили різноманітні аргументи на захист особливого значення читання, та незмінним залишається той факт, що саме мистецтво читання стає системоутворюючою основою для формування інформаційно-академічних вмінь. Саме ці вміння дозволяють людині ефективно орієнтуватися в зростаючих інформаційних потоках, а також вибудовувати власну освітню траєкторію з врахуванням своїх індивідуальних потреб та зростаючих можливостей сучасної системи освіти.

Обдаровані діти характеризуються порівняно високим розвитком мислення, тривким запам'ятовуванням навчального матеріалу, розвинутими навичками самоконтролю в навчальній діяльності, високою працездатністю тощо, їм властива висока розумова активність, підвищена схильність до розумової діяльності, неординарність, свобода самовияву, багатство уяви, сформованість різних видів пам'яті, швидкість реакції, вміння піддавати сумніву і науковому осмисленню певні явища, стереотипи, догми.

Мета творчої майстерні: набуття знань та оволодіння методичними вміннями, необхідними для формування в учнів компетенції в аудіюванні,  читанні, говорінні і письмі французькою мовою.

Систематизувати знання щодо мети і змісту формування франкомовної компетенції  учнів початкової, основної і старшої школи.

Сформувати вміння (навички):  аналізувати вправи, що наводяться у різних підручниках французької мови.

Розвинути установки до створення  системи вправ для формування франкомовної  компетенції учнів.

Знання: розрізняти чітко мету і зміст формування франкомовної компетенції учнів початкової, основної і старшої школи.

Уміння: уміти аналізувати прийоми і способи навчання читання на різних ступенях.

Установки до: створення  системи вправ для формування франкомовної  компетенції учнів.

Набуття досвіду:  планувати і проводити фрагменти уроків з навчання видів мовленнєвої діяльності.

Навчальна стратегія творчої майстерні: реалізація завдань для досягнення результатів творчої майстерні здійснюється шляхом проведення практичних занять.

ТЕМА 1. Створення професійних умов для роботи з обдарованими   дітьми (лекція)

ТЕМА 2. Розвиток навичок аудіювання (практичне заняття)

ТЕМА 3. Розвиток навичок читання (практичне заняття)

ТЕМА 4. Розвиток навичок говоріння та письма (практичне заняття)