Формування проектно-технологічної компетентності школярів

МОДЕЛЬ ІНФОРМАТИВНО-МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ ПРОЕКТНО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ШКОЛЯРІВ

У ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

програма творчої майстерні  для вчителів технічної праці та технологій

Бойченко О. В.,

учитель трудового навчання

Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3

Черкаської міської ради,

спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист.

Актуальність. Завдання учителя як технолога навчального процесу — організувати його таким чином, щоб отримати найбільшу ефективність кожного уроку. Дидактична мета уроків технічної праці полягає у  формуванні та розвитку  проектно-технологічної компетентності, тобто здатності учнів застосовувати знання, уміння та особистий досвід у предметно-перетворювальній діяльності. Ґрунтовна підготовка матеріально-технічної та інформативної бази є неодмінною складовою успішної реалізації завдань навчання технологій.

Мета. Організація дієвого інформативно-комунікативного середовища учителів трудового навчання (технологій) задля ефективної реалізації змісту технологічного компоненту освітньої галузі «Технології».

• систематизувати знання щодо методики організації проектно-технологічної діяльності на уроках трудового навчання (технологій) та впровадження комплексних наборів;
  • формувати уміння користуватися та розбудовувати інформативний банк проектів віртуальної майстерні учителів трудового навчання (технологій);
  • формування ціннісного ставлення до взаємозв’язку інформативно-комунікативних та прикладних технологій.

Навчальна стратегія творчої майстерні

Реалізація завдань для досягнення результатів творчої майстерні здійснюється шляхом:

• вивчення вимог діючих навчальних програм з трудового навчання та технологій;
  • аналізу пропозицій щодо об’єктів проектування, систематизованих у «Віртуальній майстерні»;
  • усвідомлення переваг впровадження комплексних наборів на уроках технічної праці та технологій;
  • практики розробки оптимального набору для власного виробу.

ТЕМА 1. Інформаційно-комунікативний компонент технологічної освіти.

ТЕМА 2.Практична графіка у проектній діяльності.

ТЕМА 3. Технологічний компонент навчального процесу.