Інновації в діяльності інформаційного центра – бібліотеки-медіатеки

Програма творчої майстерні для бібліотекарів загальноосвітніх шкіл

І. І. Гичка,

завідувач бібліотеки

Смілянського навчально-виховного комплексу

"Загальноосвітня школа І ступеня - гімназії ім.В.Т.Сенатора"

Смілянської міської ради, відмінник освіти України

Актуальність

Автоматизація бібліотечних процесів означає впро­вадження нових технологій, еле­ментів, які підвищують якість і ефективність праці бібліотекарів. Електронні бази даних каталогів та картотек значно пришвидшує пошук інформації і обслуговування користувачів.

Ця програма створена виключно для шкільних бібліотек і дозволяє автоматизувати процес видачі книг, виконує функції алфавітного каталогу та картотеки назв творів, проводить статистику видачі та відвідування, контролює дотримання правил щодо терміну користування літературою, дозволяє проводити списання літератури.

Сучасний учень краще володіє комп'ютером, ніж бібліографічними знаннями. Тому електронні бази даних,  більше спонукають учнів до творчого пошуку і сприяють підвищенню їх бібліогра­фічної грамотності. Бази даних електронних каталогів  можна використовувати не лише як довідково-пошуковий аппарат, а і для створення списків рекомендованої літератури в автоматичному режимі.

Така робота вимагає наявності кваліфікованих спеціалістів, які володіють методами використання новітніх комп'ютерних технологій у біб­ліотечній практиці. Від компетентності, освіченості, професійної підготовки шкільних бібліотекарів залежить успіх їх роботи.

Мета творчої майстерні:

- модернізація та інформатизація роботи шкільного бібліотекаря.

• організація ефективної системи роботи шкільної бібліотеки, спрямованої на швидке та якісне обслуговування читачів;
  • підвищення рівня професійної майстерності бібліотекаря;
  • ознайомлення з ефективними інноваційними технологіями роботи шкільної бібліотеки;
  •  формування вміння шкільного бібліотекаря працювати з АСУ «Шкільна бібліотека».

Очікувані результати роботи:

• оволодіння сучасними інформаційними технологіями роботи шкільної бібліотеки (АСУ «Шкільна бібліотека»);
  • підвищення рівня професійної майстерності бібліотекаря (набуття вміння роботи з програмою «АСУ «Шкільна бібліотека»);

Реалізація завдань для досягнення результатів творчої майстерні здійснюється шляхом теоретичного ознайомлення з правилами користування програмою та її складовими. Основна частина програми – це практичні заняття по освоєнню «АСУ «Шкільна бібліотека» шляхом введення даних, робота в програмі з метою її повного освоєння.