Використання інтерактивних та мультимедійних технологій

на уроках світової літератури та в позаурочній роботі в системі особистісно орієнтованого навчання

Сімон Лариса Едмондівна,

учитель світової літератури, спеціаліст вищої

кваліфікаційної категорії, учитель-методист,

Шполянського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.  № 3 – гімназія»

Шполянської районної ради Черкаської області

Серед першочергових завдань, що вирішує сучасна українська школа, чільне місце посідає завдання всебічного розвитку особистості школяра. Сучасна освіта,  випереджаючи суспільний розвиток, стрімко опановує інформаційні технології. Головним засобом цих  технологій є комп’ютер і його програмне забезпечення, які стали невід’ємною частиною навчання учнів.

На сторінках фахової преси неодноразово порушувалось питання про доцільність використання комп'ютерних технологій на уроках літератури. Потрібні вони чи ні? Але так категорично ставити питання не варто: все залежить від уміння і таланту вчителя. Без сумніву, урок світової літератури має свою специфіку, але це зовсім не означає, що технологію, яку пропонує програма «Інтел® Навчання для майбутнього» неможливо застосувати на уроках з цієї дисципліни. Ця програма користується особливою популярністю: вона сприяє ефективному засвоєнню важливих читацьких навичок і умінь, розширенню меж творчої та дослідницької діяльності вчителя і учнів.