програма творчої майстерні  для вчителів географії

опис досвіду роботи Т.Б.Терещенко

Терещенко Т. Б., учитель географії

Уманської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 11 ім. М. П. Бажана

Уманської міської ради  Черкаської області,

спеціаліст вищої категорії, учитель методист

ПРОГРАМА КУРСУ

У Національній доктрині розвитку освіти в Україні у ХХІ столітті визначено, що пріоритетом розвитку освіти є впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, які забезпечують вдосконалення навчально-виховного процесу, активізують пізнавальну та творчу активність учнів.

Сучасне життя вимагає від учителів оволодіння комп’ютерною технікою, тому що багатьом учням, які вже достатньою мірою володіють комп’ютером, більш близькими і зрозумілими є комп’ютерні та мультимедійні версії тем шкільних курсів з географії, комп’ютерні презентації, електронні версії перевірки знань, вмінь та компетенцій.

Для успішного опанування даними технологіями підготовлено навчально-методичні матеріали, які будуть використовуватися на курсах підвищення кваліфікації вчителів географії.

Метою даного курсу є формування  професійних компетенцій вчителів для розвитку творчих здібностей учнів засобами інформаційно-комукаційних технологій на уроках географії.

Основні завдання спецкурсу:

• вивчити сучасний стан проблеми розвитку творчих здібностей учнів засобами ІКТ;
  • обґрунтувати методику використання комп’ютерних технологій у процесі розвитку творчості учнів;
  • створити та методично обґрунтувати модель розвитку творчих здібностей учнів;
  • експериментально перевірити дієвість моделі розвитку творчих здібностей учнів засобами ІКТ.

• подальше  вдосконалення технології  застосування ІКТ на уроках географії; уточнення її змісту, форм і методів;
  • теоретичне обґрунтування і розробка нової моделі формування творчих здібностей учнів;
  • доповнення технології визначення рівня навчальних досягнень учнів з географії;

• Практичне значення курсу визначається доцільністю та можливістю використання сформульованих пропозицій та методичних рекомендацій вчителям, щодо розвитку творчих здібностей учнів на уроках географії; визначення організаційно-педагогічних умов вдосконалення процесу навчання.

Навчальна стратегія курсу - реалізація завдань для досягнення результатів  спецкурсу здійснюється  в очному форматі на тренінгу шляхом:

• розгляду навчального матеріалу на лекціях-презентаціях та інтерактивних лекціях;
  • самостійно вивченого матеріалу слухачами на основі розробленого для модуля комплексу навчально-методичних матеріалів;
  • виконання практичних завдань, спрямованих на набуття слухачами вмінь і навичок на практиці застосовувати теоретичні знання, активізацію їх розумової діяльності, розвиток критичного мислення;
  • участь слухачів у семінарських заняттях;
  • створення власних творчих проектів з даної проблеми.

ТЕМА 1. Використання інформаційно-комунікаційних технологій при вивченні географії.

• Мультимедійні технології навчання для розвитку творчих здібностей учнів.
  • Використання педагогічних програмних засобів .
  • Використання ІКТ у позаурочній роботі.

ТЕМА 2. Розвиток творчих здібностей учнів засобами інформаційно-комунікаційних технологій.

• Вдосконалення показників творчої активності учнів засобами ІКТ.

Мультимедійні  технології  освітнього призначення, що використовуються на уроках географії для розвитку творчих здібностей учнів