Розвиток творчих здібностей учнів

Сизько Г.Л., учитель світової літератури

Золотоніської загальноосвітньої школи №3

Золотоніської міської ради

досвід роботи Сизько Г.Л.

У добірці вміщені матеріали, які допоможуть учителю здійснювати вивчення творів світової літератури в культурологічному, розвивальному та творчому контекстах. Матеріали  підкажуть як збагачувати і урізноманітнювати урок, здійснювати особистісно орієнтоване навчання дітей, яке ґрунтується на сприйнятті індивідуальності, самоцінності дитини, що надає учневі змогу саморозвиватися та самореалізуватися, враховуючи його можливості, особливості, здібності, активізує його внутрішні ресурси, створює і збагачує його досвід емоційних переживань та інтелектуального і творчого розвитку.

Використання фонових знань з історії і культурології має за мету вчити дітей мислити, образно і чітко викладати свої думки, розвивати усне і писемне мовлення учнів, стимулювати пізнавальну активність, поєднувати, доповнювати, удосконалювати знання учнів з історії світової культури та літератури, залучати дітей до скарбниці світового мистецтва, викликати колективне художнє переживання, обмін естетичними емоціями, розвивати естетичний смак, творчі здібності дітей, виховувати прагнення до пізнання невідомого, до самостійного поповнення знань.

Робота спрямована на формування цілісної творчої особистості дитини.

Матеріали добірки пропонуються вчителям світової літератури і росыйської мови для використання під час проведення інтегрованих уроків, уроків розвитку усного і писемного мовлення, уроків творчості, уроків-екскурсій (в музей, місто, країну чи епоху), уроків-зустрічей (з художником або скульптором), рольових та дидактичних ігор, уроків культурологічного аналізу та ін., під час підготовки і проведення позакласних заходів, організації позакласної роботи з предмету з метою виховання дитини, яка б яскраво відчувала і критично мислила, мала естетичний смак, високу читацьку та загальну культуру, образне мислення, прагнення до самовдосконалення, яка б уміла не тільки адекватно сприймати, розуміти, відтворювати, перетворювати, але й творити.