Гуманізація навчально-виховного процесу

СТВОРЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ УМОВ РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ

ШЛЯХОМ ПРОБУДЖЕННЯ АКТУАЛІЗОВАНОГО ІНТЕРЕСУ УЧНІВ

НА УРОКАХ ГЕОГРАФІЇ

програма творчої майстерні для учителів географії

Шандра В. І., учитель географії

Піщанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Золотоніського району Черкаської області,

учитель-методист вищої категорії

Актуальність

У сучасних умовах тотальної глобалізації, політичної напруженості, економічних, психологічних та інформаційних проблем та викликів, надзвичайно важливо гармонійно поєднати прагнення особистості, її внутрішні таланти і уміння та актуальні потреби суспільства на даному етапі, спрогнозувати перспективу і не дати згаснути іскрі пізнання та факелу творчості.

Даний курс є спробою показати можливості української системи освіти, максимально розкривши внутрішній потенціал дитини.

Мета творчої майстерні: поширення досвіду роботи

Змінити погляд на роль учителя і учня в сучасній системі освіти; підкреслити важливість індивідуальності і особистісного підходу до процесів навчання і виховання; по-новому розглянути стимули і впливи на пізнавальний процес і формування креативних можливостей; критично поглянути на нинішню ситуацію в освіті; здійснити переоцінку навчально-виховних процесів у просторі і часі.

Актуалізація інтересу до найважливіших аспектів навчально-виховного процесу; формування уміння незвично поглянути на звичне; розвиток творчого потенціалу учителя і учня; установки до критичного мислення, життєвого оптимізму, небайдужості і свободи.

Навчальна стратегія творчої майстерні

Реалізація завдань для досягнення результатів творчої майстерні здійснюється в очному форматі шляхом:

• розгляду навчального матеріалу на лекціях-презентаціях та інтерактивних лекціях;
  • участі слухачів у семінарських заняттях;
  • проведенні підсумкового контролю.

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН МОДУЛЯ

ТЕМА 1. Гуманізація сучасного навчально-виховного процесу.

• Генезис та сучасний зміст слова «освіта».
  • Пробудження актуалізованого інтересу до навчання.
  • Сучасні форми системи викладання.

ТЕМА 2. Оптимізація умов розвитку особистості учня на уроках географії.

• Як розвинути творчу особистість?
  • Які форми роботи з учнями найефективніші в умовах гуманізації освітнього процесу?

Роль учителя в сучасному процесі навчання.