Директор – лідер інновацій у сільській школі

програма творчої майстерні для директорів сільської школи

Автори:

Миронюк Г. М., директор Стеблівської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів імені І.С.Нечуя-Левицького

Корсунь-Шевченківської районної ради;

Замулко О. І., завідувач лабораторії розвитку освіти та педагогічних інновацій

Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників

Черкаської обласної ради

Програма творчої майстерні має на меті розвинути творче мислення та мотивацію директорів шкіл сільської місцевості до впровадження інновацій в управлінську діяльність та ознайомити з методами та прийомами тренінгових технологій.

Ввикористання в практиці управління нових соціально-психологічних методів, спрямованих на покращення результативності управлінського впливу, сприяє підвищенню ефективності використання ресурсів навчальних закладів в умовах ринкових змін та жорсткої конкуренції, оптимальному використанню часу, мотивації працівників до творчої праці та учнів до навчання.

Підготовлено для директорів сільської шкіли.

Актуальність: використання в практиці управління нових соціально-психологічних методів, спрямованих на покращення результативності управлінського впливу сприяє підвищенню ефективності використання ресурсів навчальних закладів в умовах ринкових змін та жорсткої конкуренції, оптимальному використанню часу, мотивації працівників до творчої праці та учнів до навчання.

Мета творчої майстерні: сформувати ключові компетентності керівника сільської школи, необхідні для управління, оптимізації зусиль та розвитку навчального закладу.

Систематизувати знання щодо:

• можливостей використання знань про лідерство у роботі директора;
  • методів та прийомів розвитку колективу та створення команди.

Сформувати вміння (навички):

• використовувати зання про лідерсво у діяльності керівника навчального закладу;
  • застосовувати теоретичні знання для вдосконалення власного досвіду керівника навчального закладу;
  • використовувати тренінгові технології для розвитку активності, творчих можливостей та мотивації педагогічних працівників.

Розвинути установки до:

• інноваційності, пошуку та використання інновацій в управлінській діяльності;
  • креативності та постійного творення власного стилю керівництва;
  • самовдосконалення;
  • адаптивності та змін своєї діяльності відповідно сучасних вимог до управлінської діяльності;
  • впевненості у собі, у необхідності брати відповідальність на себе.

Знання:

• особливостей використання знань про лідерство в управлінській діяльності;
  • методів та прийомів тренінгових технологій;
  • можливостей використання в управлінській діяльності прийомів розвитку активності, творчих можливостей та мотивації педагогічних працівників.

Уміння:

• застосовувати теоретичні знання для вдосконалення власного управлінського досвіду;
  • використовувати знання про лідерство для управління навчальним закладом;
  • використовувати в управлінській діяльності прийоми розвитку активності, творчих можливостей та мотивації педагогічних працівників.

• інноваційності, пошуку та використання інновацій в управлінській діяльності;
  • креативності та постійного творення власного стилю керівництва;
  • самовдосконалення;
  • адаптивності та змін своєї діяльності відповідно до сучасних вимог до управлінської діяльності;
  • впевненості у собі, у необхідності брати відповідальність на себе.

Набуття досвіду:

• планування та аналізу власної управлінської діяльності;
  • використання методів та прийомів тренінгових технологій для розвитку активності, творчих можливостей та мотивації педагогічних працівників;
  • формування у педагогічних працівників прагнення до саморозвитку шляхом використання різних стилів управління, сучасних інноваційних підходів до керівництва навчальним закладом;
  • розвитку пізнавальної активності, творчого мислення, вміння адекватно оцінювати себе і результати власної діяльності.

реалізація завдань для досягнення результатів творчої майстерні здійснюється шляхом:

• розгляду навчального матеріалу на лекціях-презентаціях та інтерактивних лекціях, під час групової роботи;
  • виконання практичних завдань, спрямованих на набуття слухачами вмінь і навичок на практиці застосовувати набуті теоретичні знання;
  • самостійного вивчення слухачами навчального матеріалу на основі розробленого для модуля комплексу навчально-методичних матеріалів;
  • розробки тренінгового заняття для педагогічного колективу.

ТЕМА 1. Лідер. Лідерство

• Поняття «лідер», «лідерство», їх види.
  • Визначення лідерських якостей учасників та різниці між керуванням та лідерством.
  • Розробка лінії поведінки директора школи відповідно до стилю лідерства.

ТЕМА 2. Управління навчальним закладом

• Філософія директора сільської школи (або особисті думки вголос).
  • Змістові компоненти професіоналізму керівника.
  • Мотивація діяльності.
  • Теорії мотивації.
  • Формування позитивної мотивації керівників освітніх організацій до роботи в управлінській команді.

Ролі членів команди освітнього закладу.